Ziyaretçi Defteri | Hakkımızda | Sohbet Mekanları | İletişim
Anasayfa
12,305

Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm ferman etmiş:
 مَنْ تَمَسَّكَ بِسُنَّتِى عِنْدَ فَسَادِ اُمَّتِى فَلَهُ اَجْرُ مِائَةِ شَهِيدٍ
Yani, “Fesâd-ı ümmetim zamanında kim benim sünnetime temessük etse, yüz şehidin ecrini, sevabını kazanabilir.”

 

İmâm-ı Rabbânî Ahmed-i Fârûkî (r.a.) demiş ki: “Ben seyr-i ruhanîde kat-ı merâtip ederken, tabakat-ı evliyâ içinde en parlak, en haşmetli, en letâfetli, en emniyetli, Sünnet-i Seniyyeye ittibâı esas-ı tarikat ittihaz edenleri gördüm. Hattâ o tabakanın âmi evliyaları, sair tabakâtın has velîlerinden daha muhteşem görünüyordu.”

 

Sünnet-i Seniyyenin meseleleri, hattâ küçük âdâbları, gemilerde hatt-ı hareketi gösteren kıblenâmeli birer pusula gibi, hadsiz zararlı, zulümatlı yollar içinde birer düğme hükmünde görüyordum.

 

Okunan Yer: On Birinci Lem'a, 1. 2. 3. Nükteler
Açıklayan: Mehmed Kırkıncı Hocaefendi

Yorumlar ve Yorum ekle

 • muhammed (*) - Çrş, 03/12/2014 - 22:00
  bu mesajı yazmak için bir yıldır bekliyorum.bir yıldan fazla takip ettiğim sitede binden fazla ders izledim dinlemediğim ders kalmamıştır.bununla birlikte her dersi tek tek elimde kalemle takip ettim ve kağıda yazdım.belki dakikalarca dinlediğim derste 2 dakikalık bir anlatımda aldığım bilgi dakikalarca dinlediğime değmiştir.benim tavsiyem şu durki kesinlikle haber programı dinler gibi dinlemeyelim muhakkak elinizde bir kağıt kalemle not alın. site yöneticilerine nasıl teşekkür edilir bilmiyorum.allah ebediyen razı olsun.
  Cevapla
 • Bülent Bektaş (*) - Pzr, 06/10/2013 - 21:00
  Allah razı olsun tüm bu organizasyonu yapıp bize izlettirenlerden Kırkıncı hocamıza tüm kalbimle teşekkür ediyorum Üstadın eserlerini böyle aklımıza uygun ve anlaşılır bir uslüple bize yorumlamaları kaybettiğim ihlasımı tekrar kazanmama vesile oldu
  Cevapla
 • ayten (*) - Pzr, 17/06/2012 - 21:00
  allah razı olsun çok istifadeliydi efendimizi çok güzel anlattı böylece bilip yaşamayı cümlemize nasib eylesin rabbimiz amin
  Cevapla
 • Can Karahan (*) - Pzt, 04/04/2011 - 21:00
  Allah razı olsun kırkıncı hocaefendiden ve emegi gecenlerden cok sürükleyici bi ders olmus
  Cevapla
 • yolcu (*) - Pzt, 04/04/2011 - 21:00
  allah hocalarımızdan ebediyyen razı olsun
  Cevapla
Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Popüler içerik