Ziyaretçi Defteri | Hakkımızda | Sohbet Mekanları | İletişim
Anasayfa

Yorumlar ve Yorum ekle

 • şahin (*) - Cmt, 21/08/2010 - 21:00
  çalışmalr takdire şayan fakat benim dikkatimi çeken husus risale-i nur mesleği ile tasavvuf arasında mukayeseler yapılaırken konu aşırı derecede afaki bir düzlemde tartışılıyor.Metodik olarak tasavvuf ve risale-i nur mesleğinin Kurani dayanakları üzerinde hiç durulmamış.akrebiyet, kurbiyyet, velayet-i kübra, velayet-i süğra, seyr-i enfusi, seyr-i afaki,kırklar, yediler, üçler, abdallar ve daha bunlara benzer birçok tasavvufi mefhum risale-i nurlarda aynen işlenmiş.Mesela nur meslek ve meşrebinin sahabe mesleği olduğu bu mesleğinde velayet-i kübra olan cadde-i kübry-ı kuraniyye-i olduğu söyleniyor, bunların sahih, güvenilir, geçerli kurani dayanakalrı nelerdir? bunlar islam literaüründe ne kadar yer işgal ediyor? metin Bey bunların cevabı verse çok daha münasip olur kanaatindeyim.
  Cevapla
 • h. özkurt (*) - Cum, 09/07/2010 - 21:00
  evet bu seminerleri kim başlattı bilmiyorum ama risale-i nur ve tasavvufu buluşturmak fikri çok güzel bir fikir artık nur talebelerinin tasavvufa olan ön yargılarını yıkıp üstadın bahsettiği ehli tekke hakiki nurcu olabilir tasavvuf ve risaleyi birleştirerek evet ağabeyler güneşi bırakmadan aydan da istifade edilmeli görüşündeyim teşekkürler.
  Cevapla
 • kamil (*) - Pzt, 26/01/2009 - 22:00
  Salamaleykum! Allah haminizdan razi olsun ! Men her gun siteyi izleyirem,ve chox beyenerek faydalanmaga chalishiram. Allah sizi ve butun muselmanlari muvaffaq etsin Amin! INSAALLAH.
  Cevapla
 • Furkan Göcer (*) - Çrş, 21/01/2009 - 22:00
  Selamunaleyküm aziz abilerim ve kardeslerim, Allah sizi, cümlemizi Hakaik-i Imaniye ve Kuraniyeyi nesretmekte muvaffak eylesin.amin vesselamv
  Cevapla
 • İstanbul (*) - Sal, 20/01/2009 - 22:00
  Bu siteyi hergün takip ediyoruz.Emeği geçenlerden Allah razı olsun.Metin Karabaşoğlunun seminer ve sohbetlerinin devamını rica ediyoruz.İhlaslı çalışmalar dileriz.
  Cevapla
Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Popüler içerik