Ziyaretçi Defteri | Hakkımızda | Sohbet Mekanları | İletişim
Anasayfa
5,880

Sual: Bazı adam, dediğiniz gibi demiyor. Belki, “Mehdî gelmek lâzımdır” der. Zira; dünya şeyhuhet itibariyle müşevveşedir; İslâmiyet ağrazın teneffüsü ile mütezelziledir. Cevap: Eğer Mehdî acele edip gelse, baş-göz üstüne, hemen gelmeli. Zira güzel bir zemin müheyya ve mümehhed oldu. Zannettiğiniz gibi çirkin değildir. Güzel çiçekler, baharda vücudpezir olur. Rahmet-i İlâhî şânındandır ki, şu milletin sefaleti, nihayetpezir olsun. Bununla beraber, kim dese, “Zaman bütün berbât oldu,” eskisine temayül gösterse, bilmediği halde İslâmiyetin muhalefetinden neş’et eden eski seyyiatı, bazı ecnebî,..

 

Açıklayan: Mustafa Karaman
Okunan Yer:
Risale-i Nur Külliyatı | Münâzarat

Yorumlar ve Yorum ekle

 • Abdulah (*) - Sal, 25/03/2014 - 22:00
  Tahkiki bir imanı elde edip,mucibince rıza-yı ilahi esas maksad yapmadıktan sonra Mehdi değil olmazya peygamber gelse ne değişir?Bence anlayana Mehdi Risale-i nur gelmiş işte Allah üstadımızdan ebeden razı olsun Allahımızı peygamberimizi dinimizi kur'an ve sünnet ışığında ne güzel izah ediyor okuyalım okunmasına vesile olalım bize lazım olan budur.Mehdi islamiyeti bize hap gibi yutturup cennete gönderecek hali yokya.Okuyan çalışan öğrenen yaşayan kazanır.Bir kenarda msikin miskin oturanda hala mehdi beklesin bakalım ne olacak.
  Cevapla
 • muhammed numan (nur'a müştak) (*) - Pzr, 23/03/2014 - 22:00
  Bazı ağabeylerimizin Mehdi gelmeyecek her şey risale-i nurdur demesinin hikmeti: *üstaddan sonra eğer mehdi gelecek denilse idi içeri sızan ajanlar bunların mehdi beklentisi var. bu siyasi bir şeyler işam ediyor. bunları imha edelim denilecekti. Binaenaleyh mehdi filan hepsi risalelerdir dediler. bunun üzerine istikbarat da cemaati rahat bıraktı.
  Cevapla
 • yaşar aydın (*) - Pzr, 23/03/2014 - 22:00
  allah razı olsun istifade ettik.
  Cevapla
Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Popüler içerik