Ziyaretçi Defteri | Hakkımızda | Sohbet Mekanları | İletişim
Anasayfa
6,493

Gel, bir parça gezelim. Şu medenî ahali içinde ne var, ne yok, görelim. İşte, bak: Her yerde, her köşede müteaddit fotoğraflar kurulmuş, suret alıyorlar. Bak, her yerde müteaddit kâtipler oturmuşlar, birşeyler yazıyorlar, herşeyi kaydediyorlar. En ehemmiyetsiz bir hizmeti, en âdi bir vukuatı zaptediyorlar. Ha, şu yüksek dağda padişaha mahsus bir büyük fotoğraf kurulmuş ki, bütün bu yerlerde ne cereyan eder, suretini alıyorlar. Demek, o zât emretmiş ki, mülkünde cereyan eden bütün muamele ve işler zaptedilsin. Demek oluyor ki, o zât-ı muazzam bütün hadisâtı kaydettirir, suretini alır.

İşte, şu dikkatli hıfz ve muhafaza, elbette bir muhasebe içindir. Şimdi, en âdi raiyetin en âdi muamelelerini ihmal etmeyen bir hâkim-i hafîz, hiç mümkün müdür ki, raiyetin en büyüklerinden en büyük amellerini muhafaza etmesin, muhasebe etmesin, mükâfat ve mücazat vermesin?

 

Okunan Yer: Sözler | Onuncu Söz
Okuyan: Mehmed Kırkıncı

Yorumlar ve Yorum ekle

  • Taha (*) - Sal, 03/04/2012 - 21:00
    Selamun Aleyküm, Allah razı olsun bu hayırlı ve nurlu hizmetleriniz için. Yalnız sizden bir ricam olacak. Mehmed Kırkıncı Hocaefendinin Haşir Risale Sohbetlerini feyizle izliyoruz. Sohbetin yapıldığı tarih Eylül 2011 e gidiyor.. O yüzden önceden yapılmışsa sohbet, biraz daha seri bir şekilde siteye eklenemez mi ? Cenab-ı ı Hakk hizmetlerinizi daim ve kaim eylesin inşaAllah.. Selam ve dua ile.. Nurpenceresi: Değerli Kardeşimiz; haklısınız, sohbet kayıtları eskidir; ancak montajlanması ve tashihi yeni yapılıyor. Kasetlerin aktarımı, videonun ham halinin tashihi vs biraz zaman aldığından, ekleme hızımızı şimdilik arttıramıyoruz, bu hususta dualarınızı bekler, hayırlı günler dileriz. Selam ve dua ile...
    Cevapla
Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Popüler içerik